Vyhledávání v katalogu dřevostaveb - bungalovy, s podkrovím

Užitná plocha
- m2
Typ
Cena na klíč
-
Dispozice
Úvodní stránka » Články » Dům za milion pro rodinu. Reálná věc či reklamní trik?

Dům za milion pro rodinu. Reálná věc či reklamní trik?

16.9.2012 - Odpovídáme na dotaz, zda je možné postavit dřevostavbu na klíč či do stavu hrubé stavby při celkovém rozpočtu do 1,5 milionu korun a nižším. Je "dům za mega" snem či realitou?

 
Dobrý den,
je možné si nechat postavit dům pro čtyřčlennou rodinu za celkovou částku 1,5 milionu korun včetně DPH a základové desky? Děkuji M.S.
 
Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem o naše dřevostavby a reaguji na Váš dotaz, zda je možné si nechat postavit dům pro čtyřčlennou rodinu do 1,5 milionu korun včetně DPH a základové desky.
Protože jste paní --- neuvedla, kde bychom stavěli a zda by šlo o dřevostavbu na klíč či hrubou stavbu, odpovím Vám obecně.
 

Rozpočet pro výstavbu domu: 1,5 milionu korun

 
- je-li aktuální sazba DPH pro stavební firmy 14%, na dům máme reálný rozpočet 1.290.000 Kč
- počítáme-li minimální cenu za základovou desku 90.000 Kč pro patrový dům a 160.000 Kč pro bungalov, máme na vrchní stavbu 1.200.000 Kč, popř. 1.130.000 Kč
- za 1,2 mil. korun je možné na klíč u nás pořídit vrchní stavbu patrového domu maximálně o celkové užitné ploše 65 metrů čtverečných (bungalov maximálně cca 62 m2)
- běžné panelákové byty 3+1, které se snaží většina našich klientů opustit, mají výměru od 65 po 80 m2
 

Dům tak malý, že je to jen byt se zahradou

Dům si lidé pořizují, aby získali přidanou hodnotu oproti bytu. Chtějí zahradu, soukromí, prostor. Dům dělá domem nejen obývací pokoj a jednotlivé ložnice, ale dostatek úložných prostor, technická místnost, komora, sklad... A rodina má oproti bezdětnému páru tyto potřeby mnohonásobně vyšší.
 
Naše odpověď proto zní, že pokud nechcete maličký dům - vlastně byt se zahradou, nedoporučujeme se s takto nízkým rozpočtem do výstavby domu pouštět. Toto je sice závěr, který jde proti našemu obchodnímu úsilí, ale doufáme, že náš názor oceníte. A proč?
 

Plot, kuchyně, chodníky, zahrada aneb Dům nejsou jen čtyři stěny se základy

 
Dům s sebou přináší další náklady na vybavení - u patrového ušetříte za plochu základové desky, potřebujete však schodiště. V rozpočtu je třeba počítat s projektovou dokumentací a dopravným podle vzdálenosti lokality výstavby. Chtěli byste komín, krbová kamna, střešní okna, hromosvod, dekor oken, hodnotnější podlahové krytiny? To vše jsou libovolné položky z nadstandardu, které však významně "nafukují" rozpočet.
Připočtětete si pak položky, které nejsou součástí dodávky - třeba terénní úpravy, oplocení pozemku, osazení zahrady, chodníčky...
 

Možnost úspor - dokočení dřevostavby svépomocí


Bude-li Vám tedy stačit opravdu maličký domek, jsme schopni jej v daném rozpočtu na klíč realizovat. Jistě to ale nebude dům pro rodinu, který bude splňovat její standardní nároky.
Druhou variantou je realizace pouze hrubé stavby (např. bez jednotlivých řemesel) a dokončení dřevostavby svépomocí, čímž ušetříte cca 30% rozpočtu na klíč. S dokončením svépomocí si však berete na bedra starosti s jednotlivými řemeslníky. Pokud máte manuálně zručného partnera či někoho v rodině, je to velké plus a tímto způsobem lze dosáhnout potřebných úspor.
 

Dům za milon a barák za mega

"Dům za milion" a "barák za mega" jsou jen reklamní triky. Jsou to malé domky, v jejichž rozpočtu často chybí započítané DPH, projekt či nutné dodávky. "Dům za mega" pak není domem za milion, ale mnohonásobně vyšší cenu. Marketingový tah splnil svůj účel - stavební firma splnila svůj obchodní cíl. Společnosti, které jen na tyto ceny lákají, vybírají zálohy, poté nestaví či staví v bídné kvalitě, to je dnes také bohužel běžná praxe.
 
Mrzí nás, paní ---, že Vás musím takto zklamat. Berte můj e-mail prosím velmi vážně, je veden skutečnou snahou Vám zkušeně poradit, a nikoliv motivací obchodníka. Budeme rádi, zachováte-li nám svoji přízeň a přikládám odkaz na naše nabízené dřevostavby za 1,5 milion korun.
 
Hezký den Vám přeje
 
Bc. Eva Rothová, vedoucí marketingu
 

 

KODEX REALITY s.r.o.

Machkova 587
500 11 Hradec Králové

budova Fomei
(+420) 737 346 412
info@kodex-reality.cz

Sledujte nás

Dokumenty ke stažení

Specifikace vybavení domů 2023