Aktuality

Vyhledávání v katalogu dřevostaveb - bungalovy, s podkrovím

Užitná plocha
- m2
Typ
Cena na klíč
-
Dispozice
Úvodní stránka » Aktuality » Výše provize realitní kanceláře a cena služeb

Výše provize realitní kanceláře a cena služeb

13.5.2011 - Co je provize realitní kanceláře? Poradíme Vám, kolik procent z ceny nemovitosti by měla činit a kdo ji stanovuje.

Realitní kancelář KODEX REALITY s.r.o. poskytuje majitelům nemovitostí své služby zdarma a používá nejrozšířenější a nejosvědčenější model prodeje nemovitostí, kdy je poplatek za kompletní služby kanceláře přičten k prodejní ceně nemovitosti a ve formě rezervačního poplatku jej hradí zájemce o nemovitost - kupující.

Co se označuje jako provize?

V poplatku, který bývá často označován právě jako provize, jsou zahrnuty náklady makléře, jeho odborná péče a poradenství, know-how, telefony, náklady na prezentaci nemovitosti (na webu, popř. v tištěné podobě, náklady na reklamní plachty), benzin a dopravné, náklady na právní služby, smlouvy a korepetice, popřípadě další doplňkové služby a samozřejmě marže. Seriózní realitní kancelář prezentuje cenu nemovitosti včetně tohoto poplatku nebo uvede, že k inzerované ceně bude ještě poplatek přičten (bude Vás zajímat: Výběr realitní kanceláře a Rady pro majitele, jak spolupracovat s realitními kancelářemi).

Výše provize

Výše provize se různí, ale dle etiky by měla činit při ceně nemovitosti do 1 milionu korun – cca 5% z ceny nemovitosti, od 1 do 2 milionů korun cca 4%, nad dva miliony korun cca 3%.

Výjimku tvoří jedinečné nemovitosti jako například hrady a zámky, velké soubory komerčních nemovitostí a nemovitosti o ceně vyšší než 3 miliony korun. U nich je náročnost na obstarání kupce a provedení obchodu mnohem vyšší, proto poplatek za služby společnosti bývá také smluvně vyšší.

Odměna RK jako věc vzájemné dohody

Z výše uvedeného vyplývá, že výše poplatku je stejně jako exkluzivita vždy věcí dohody mezi makléřem a majitelem nemovitosti, následně také zájemcem o její koupi. Platí však, že pokud za standardní byt či dům při ceně kolem 3 milionů korun si chce společnost účtovat více než 100.000 korun, nejedná se o seriózní společnost.

KODEX REALITY s.r.o. - Vaše kancelář pro reality Hradec Králové a okolí

Máte otázky? Obraťte se na nás, vše Vám rádi vysvětlíme.
info@kodex-reality.cz, tel. 775 574 444

 

KODEX REALITY s.r.o.

Machkova 587
500 11 Hradec Králové

budova Fomei
(+420) 737 346 412
info@kodex-reality.cz

Sledujte nás

Dokumenty ke stažení

Specifikace vybavení domů 2023